Letní tipy

 

Cykloturistika Jeseníky

Náš penzion na Ramzové je svou polohou ideálním výchozím bodem pro cykloturistiku v Jeseníkách. Pokud máte malé děti, můžete zvolit krátké vyjížďky do okolí.

Chcete-li Jeseníky poznávat na kole a Vaše děti jsou již schopny delší a náročnější vyjížďky, můžete si vyzkoušet některou z cyklostezek, které se liší délkou trasy i obtížností terénu.
Na kole tak můžete například projet trasu Červenohorské – Videlské sedlo (15km). Můžete také využít cyklobusů, které Vám výlety v Jeseníkách usnadní.

Oblíbené: Rychlebské stezky

 

Horské minikáry Jeseníky

Vyzkoušejte zážitek z rychlé jízdy na minikárách. Lehce adrenalinový sport můžete vyzkoušet jak přímo na Ramzové, tak i při výletě do Koutů nad Desnou. V obou případech Vás na start vyveze výtah a poté bude záležet na vás, jakou rychlostí a s jakou odvahou dráhu otestujete.

 

Horská bobová dráha Jeseníky

Bobovou dráhu v naleznete v nedalekém Petříkově a rychle se přesvědčíte, že jde skutečně o dráhu unikátní. Čeká vás 800m dlouhé jízdy se 100 metry převýšení, 15 zatáčkami a 3 terréními zlomy.
Dráha nemá klasické koryto, bob je ukotven do vedoucích kolejnic. Vaše adrenalinová cesta povede po jedné ze sjezdovek, částečně zalesněným terénem.
Vzhledem k maximální dosažitelné rychlosti a parametrům dráhy je vstup na ni povolen dětem od 8 let.

 

Lesní bar

Lesní bar je projekt v Jeseníkách, v polesí Smrku. Lesáci se rozhodli zpříjemnit cyklistům a turistům namáhavé výlety do kopců pomocí vkusných odpočívadel a přístřešků. 1. lesní bar se stal legendou, turisté fascinuje představa, že se na tomto místě sami obslouží a sami zaplatí. Přes tuto zajímavou a odvážnou podnikatelskou filosofii se bar každoročně rozrůstá a vítá nové příchozí.

Více naleznete zde

 

Dalimilova rozhledna

Výjimečná kamenná rozhledna na vrcholu Větrov, odkaz a věrná replika historické rozhledny ze Sněžníku, postavená v historizujícím stylu s malou a velkou věží, se vstupním sálem s lomenou klenbou, s točitým žulovým schodištěm, s krakorci a s vyhlídkami s cimbuřím – kamenná kráska a symbol našeho kraje se vrátila zpět!

Více naleznete zde